Follow Playmaker on Facebook
Close
ceroacero.es
ogol.com.br
zerozero.pt
playmakerstats.com
calciozz.it
leballonrond.fr
fussballzz.de
voetbalzz.nl
zerozero.com.ar
soccerzz.com
zerozero.com.mx
Login
UK
Competitions
Stats
Transfers
News
Results & Fixtures
Fun
Collaboration
Multimedia
Premier League
Championship
League One
League Two
FA Cup
Carabao Cup
Community Shield
EFL Trophy
National League
National North
National South
FA Trophy
Tier 7
Northern Premier
Isthmian Premier
Southern Premier
Tier 8
Northern Division One - East
Northern Division One - Midlands
Northern Division One - West
Isthmian Division One - North
Isthmian Division One - South Central
Isthmian Division One - South East
Southern Division One - Central
Southern Division One - South
Scotland
Scottish Premiership
Scottish Championship
Scottish League One
Scottish League Two
Scottish Cup
Scottish League Cup
Northern Ireland
NIFL Premiership
Northern Ireland Cup (Irish Cup)
NIFL League Cup
Wales
Welsh Premier League
Welsh Cup
Welsh League Cup
Republic of Ireland
FAI Premier Division
FAI First Division
FAI Cup
FAI League Cup
Youth
Premier League 2
Premier League Cup
U18 Premier League
U18 PL Cup
FA Youth Cup
U17 PL Cup
Women
FA WSL
Championship
FA Women´s Cup
FA WSL Cup
FA Women's Community Shield
Men (International)
England
England U21
England U20
England U19
England U17
Women (International)
England Women
Women's Under-20
Women's Under-19
Women's Under-17
Top Clubs
Manchester City
Manchester United
Chelsea
Liverpool
+ more
Hotshots
Mo Salah
Harry Kane
Bruno Fernandes
Raheem Sterling
Jack Grealish
+ more
Managers
Pep Guardiola
Jurgen Klopp
Mikel Arteta
+ more
FIFA
UEFA
CONMEBOL
CAF
AFC
CONCACAF
OFC
Women
Ligue 1
Libertadores
Copa Sudamericana
Premier League
World Cup
England
Premier League
Championship
League One
League Two
National League
National League North
National League South
Northern Premier League
Southern League
Isthmian League
Northern Division One Midlands
Isthmian League Division One South
NPL Division One North
SFL Division One Central
NPL Division One South
SFL Division One South & West
Isthmian League Division One North
The FA Cup Qualifying Rounds
FA Cup
Community Shield
FA Trophy
The FA Vase
League Cup
EFL Trophy
Premier League 2
U21 Professional Development League
U21 Premier League Cup
U18 Premier League
U18 Pro Development League
Youth Alliance
FA Youth Cup
U18 Premier League Cup
Youth Alliance Cup
U18 Professional Development League Cup
U17 PL Cup
FA WSL
Women´s Championship
Women´s National League Final
Women´s National League North
Women´s National League
Women´s National League South
Women´s National League D1 South East
Women´s National League Division One SW
Women´s National League D1 North
Women´s National League D1 Midlands
FA Women´s Premier League Cup
FA WSL Cup
FA Women´s Cup
Women’s FA Community Shield
FA Women´s National League Cup
League Cup Women
Club comps (Domestic)
Afghanistan
Albania
Algeria
American Samoa
Andorra
Angola
Anguilla
Antigua and Barbuda
Arab Emirates
Argentina
Armenia
Aruba
Ascenção
Australia
Austria
Autonomous Republic of Abkhazia
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Bangladesh
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Benin
Bermuda
Bhutan
Bolivia
Bonaire
Bosnia and Herzegovina
Botswana
Brazil
British Virgin Islands
Brunei
Bulgaria
Burkina Faso
Burundi
Cambodia
Cameroon
Canada
Cape Verde
Cayman Islands
Central African Republic
Chad
Chile
China
Colombia
Comoros
Congo
Cook Islands
Costa Rica
Croatia
Cuba
Curaçao
Cyprus
Czech Rep.
Czechoslovakia
Denmark
Djibouti
Dominica
Dominican Republic
DR Congo
Dutch Antilles
East Germany
East Timor
Ecuador
Egypt
El Salvador
England
Equatorial Guinea
Estonia
Ethiopia
Faroe Islands
Fiji
Finland
France
French Guyana
French Polynesia
Gabon
Georgia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Greenland
Grenada
Guadeloupe
Guam
Guatemala
Guernsey
Guinea
Guinea-Bissau
Guyana
Haiti
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iran
Iraq
Isle of Man
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jersey
Jordan
Kazakhstan
Kenya
Kiribati
Kosovo
Kuwait
Kyrgyzstan
Laos
Latvia
Lebanon
Lesotho
Liberia
Libya
Lithuania
Luxembourg
Macau
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Maldives
Mali
Malta
Marshall Islands
Martinique
Mauritania
Mauritius
Mayotte
Mexico
Moldova
Mongolia
Montenegro
Morocco
Mozambique
Myanmar
Namibia
Nepal
Netherlands
New Caledonia
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Niue
North Korea
Northern Cyprus
Northern Ireland
Northern Mariana Islands
Norway
Oman
Pakistan
Palau
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Puerto Rico
Qatar
Rep. of Ireland
Reunion
Romania
Russian Federation
Rwanda
Saint Kitts and Nevis
Saint Lucia
Saint Martin
Saint Vincent and the Grenadines
Samoa
San Marino
Santa Helena
São Bartolomeu
São Pedro e Miquelão
São Tomé and Príncipe
Saudi-Arabia
Scotland
Senegal
Serbia
Serbia and Montenegro
Seychelles
Sierra Leone
Singapore
Sint Maarten
Slovakia
Slovenia
Solomon Islands
Somalia
Somalilândia
South Africa
South Korea
South Sudan
Soviet Union
Spain
Sri Lanka
Sudan
Suriname
Swaziland
Sweden
Switzerland
Syria
Taiwan
Tajikistan
Tanzania
Thailand
Tibet
Togo
Tonga
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turkmenistan
Turks and Caicos Islands
Tuvalu
Ukraine
United States of America
Uruguay
US Virgin Islands
Uzbekistan
Vanuatu
Vaticano
Venezuela
Vietnam
Wales
Yemen
Yugoslavia
Zambia
Zanzibar
Zimbabwe
Club comps (International)
Club World Cup
Taça Suruga
Club Challenge
UAFA Cup
Recopa Intercontinental
Champions League
UEFA Super Cup
Women Champions League
Europa League
Europa Conference League
BeNe League
Bene Women´s Super Cup
Royal League
Europa Conference League [Qual.]
Europa League [Qual.]
Champions League [Qual.]
AFC Champ. League
Asian Cup Winners´ Cup
AFC Cup
Indian Ocean Champions Cup
AFC Women´s Club Championship
WAFF Women´s Clubs Championship
GCC Champions League
Concacaf Caribbean Cup
CONCACAF Champ. League
Leagues Cup
Central American Cup
Campeonato CFU
Caribbean Club Championship
Campeones Cup CONCACAF
Leagues Cup NAFU
Copa Sudamericana
Libertadores
R. Sudamericana
Copa Libertadores Feminina
AFL
CAF Champ. League
African Supercup
Confederation Cup CAF
CAF Women´s Champions League
CECAFA Club Championship
UNAF Clube Cup
Taça Confederação CAF (Q)
Champ. League Oceania
OFC Womens Champions League
Melanesian Super Cup
Taça Afro-Asiática
International comps
Finalíssima Intercontinental
World Cup
Cyprus Women's Cup
FFA Cup of Nations
Women´s Finalissima
Olympic Women
Women´s World Cup
National team friendlies (Women's)
SheBelieves Cup
U17 World Cup
Women´s WC U17
U20 World Cup
International C.Trophy
Copa do Atlântico
National Friendlies
Yongchuan Tournament
Int. Vale do Tejo
Mundialito FIFA
Confederations C.
U-20 Women's World Cup
Arab Cup
Jogos do Mediterrâneo Sub-18
FA International Tournament
Taça Nações Árabes S20
Olympic G.
Islamic Games
Qual. Mund. Fem. (Intercont.)
2017 Four Nations Tournament
Pan American
WC Qualifying
Algarve Cup
Arnold Cup
Pan-Americano Fem.
Torneio Internacional SP Fem.
Maurice Revello Tournament
Cidade do Porto S18
Torneio Internacional Limoges
Lisbon International Tournament
Torneio La Manga
Syrenka Cup
International Algarve Tournament
Nike International Friendlies
Torneo de Naciones U17
Cidade do Porto S16
Copa México
Montaigu Tournament
Tournoi International
Montaigu F
Qual. JO (Intercontinental)
Torneio Nações
Coupe de l´Outre Mer
Euro
Euro U21
Euro U19
Torneio Desenv. UEFA U15
Euro (Q)
WC Qualifiers (UEFA)
UEFA Nations League
UEFA Women´s Nations League
Euro U17
Women´s Euro U17
Baltic Cup
Euro U21 (Q)
Qual. Euro U19
Euro Quals U17
Qual. Euro U16
Women´s Euro
Women's Euro U19
Elite League U20
European Women's
Wom. WC Qual. (UEFA)
European Women's Under-19
U17 Euro Wom. Qual.
Torneio Desenv. UEFA S16 Masc.
Torneio Desenv. UEFA U16 Fem.
Torneio Desenv. UEFA S15 Masc.
Torneio Desenv. UEFA U15 Fem.
Nordic Tournament U17
Victory Shield
UEFA Regions Cup
Bangabandhu Gold Cup
AFC Cup
Women's Olympic Qualifying Asia (AFC)
Taça Asiática Feminina
WAFF Womens Championship
Copa Asiática Feminina Sub-20
ASEAN FC (Q)
ASEAN Football Championship
CAFA Nations Cup
Indian Ocean Island Games
WC Qualifiers (AFC)
SAFF Championship
AFC Solidarity Cup
AFC Taça Asiática U23
AFC U19 Championship
AFC U16 Championship
Taça Asiática (Q)
AFC Women´s Championship
Taça Asiática Fem. (Q)
AFC Taça Asiática U23 (Q)
AFC Feminino U16 (Q)
Asian Games
Gulf Cup of Nations
WAFF Championship
Jogos Asiáticos Femininos
East Asian Championship
East Asian Women Championship
AFC Women´s Championship U19
Mini Jogos do Pacífico Sul
CONCACAF Cup
Gold Cup
Qual. Gold Cup
CONCACAF W Championship
Concacaf W Gold Cup
Qual. Mund. Fem. (CONCACAF)
CONCACAF Nations League
WC Qual. (CONCACAF)
CAC Women´s Games
Qual. Gold Cup Feminina
CONCACAF U20
Caribbean Cup
Qual. CONCACAF Nations League
CFU Championship
Copa Centroamericana
CONCACAF U17
CONCACAF Fem. U20
CONCACAF Fem. U17
CONCACAF U15
CONCACAF Women´s U15 Championship
Qual. CONCACAF U17
Qual. CONCACAF U20
Olymp. Qual. (CONCACAF)
Olymp. Qual. Wom. (CONCACAF)
Copa America
Jogos Sul-Americanos
Sudamericano U20
Sudamericano U20 Fem.
Pré-Olímpico CONMEBOL
WC Qual. (CONMEBOL)
Feminina Sul-Americana Sub-19
Sudamericano U17
Sudamericano S15
Women´s Sudamericano
Sudamericano U17 Fem.
AFCON
CHAN
Women´s Africa Cup of Nations
CAN U23
CAF U17
CAF U20
African Games Women
African Games
CECAFA Cup
WC Qualifiers (CAF)
Qualification CAN
Qual. CAN Fem.
Qualif. Jogos Olímpicos Feminino (CAF)
Qualificação CAN U23
COSAFA Castle Cup
COSAFA Women´s Championship
COSAFA U17 Challenge Cup
CHAN (Q)
CAF U20 (Q)
Qual. Mundial U20 Fem.
Qual. Mundial U17 Fem.
CAF U17 (Q)
Jogos Pan-Arábicos
OFC Nations Cup
OFC U20
WC Qual. (OFC)
OFC U17
Pacific Games
MSG Prime Minister´s Cup
Jogos do Pacífico Fem.
OFC WNC
OFC U17 Feminino
OFC U20 Feminino
Qual. JO (OFC)
Qual. JO Fem. (OFC)
Polynesia Cup
Taça Afro-Asiática Seleções
Torneio 4 Nações Sub-16
England
Premier League
Championship
League One
League Two
FA Cup
League Cup
EFL Trophy
Community Shield
Club Competitions (Domestic)
La Liga
Serie A
Ligue 1
Bundesliga
Primeira Liga
Eredivisie
Jupiter Pro League
Austrian Bundesliga
Club Competitions (International)
Champions League
Europa League
Conference League
UEFA Super Cup
UEFA Youth League
FIFA Club World Cup
Copa Libertadores
Women's Champions League
Internationals
World Cup
WC Qual. (UEFA)
Euros
Euros (Q)
UEFA Nations League
Euro U21
Copa America
African Cup of Nations
Women's World Cup
Rankings
Awards
Team Tops
Team H2H
Player H2H
Coach H2H
Competition Stats
Golden Shoe
Full statistics (93 Competitions)
Liga Inglesa
Erling Haaland
27 Goals Scored
Manchester City
+2 Pts.
13 Assists
Assists
Championship
Sammie Szmodics
27 Goals Scored
Leicester City
+1 Pts.
18 Assists
Assists
League One
Alfie May
23 Goals Scored
Portsmouth
+5 Pts.
16 Assists
Assists
League Two
Macaulay Langstaff
28 Goals Scored
Stockport County
+4 Pts.
24 Assists
Assists
National League
Paul McCallum
31 Goals Scored
Chesterfield
+12 Pts.
14 Assists
Assists
THIS SEASON
UEFA
POR
ESP
ENG
ITA
FRA
GER
NED
RUS
TUR
GRE
BEL
UKR
SCO
NOR
CYP
+39
CONMEBOL
BRA
ARG
COL
URU
ECU
PER
BOL
CHI
PAR
VEN
+ More
CLUB INTERNATIONAL
WC
Club C
UAFA
U20IC
CS
CL
RS
CLF
S20
CL
WCL
SC
EL
ECL
YL
+14
International Comps
WC
OGW
SBC
WF
WWC
Arnold Cup
MR
U18
U17
U20
U20W
OG
PA
+33
The Market Place
Latest confirmed transfers and rumours
Domestic Transfers
Check all the latest transfers and rumours across the top four tiers
International transfers
Check all the latest transfers and rumours across the European 'Top 5' leagues.
All transfers
Check all confirmed transfers
All News
All the latest news
Latest Results
The latest results across all major competitions.
All Games
Check here for all games from a specific date.
Livescore
Check out all the current match action.
Fixtures
All upcoming matches from major competitions around the globe.
Football TV Guide
Check what games are LIVE on TV
Play>maker
Join one of our mini-leagues and throw down the gauntlet to your footie-loving friends.
Square ball
Complete our daily block-busting trivia challenge...don't get gridlocked!
Create Suggestion
Create a new file in the playmakerstats database.
Historic
Check your entire Collaboration history
Missing Data
See how your action can be important to complete existing information on playmakerstats.com
Top Collaborators
Follow the Top Collaborators here!
Podcast
Check the latest episode of our very own podcast '(Somebody) Stop the Sausage Dog'.
Fanzine
Check the latest edition of our fanzine 'The Mighty Delta'.
Calendar
23
TV
3
Premier League
Libertadores
Copa Sudamericana
Ligue 1
TIMCUP
Premier League International Cup
85'
CL
Grp.H
River Plate
2
Libertad
0
15/05 - 01:30
UC
F
Vorskla
Shakhtar Donetsk
15/05 - 17:00
U17W
SF
England
Wom. U17
Poland
Wom. U17
15/05 - 17:30
D1
Olympiacos
AEK
15/05 - 18:00
D1
D36
Sevilla
Cádiz
15/05 - 18:30
D1
D36
Rayo Vallecano
Granada
15/05 - 18:30
PLIC
F
Crystal Palace
U21
PSV
B
15/05 - 19:00
WSL
D18
Tottenham
Wom.
Chelsea
Wom.
15/05 - 19:15
PL
POff
Kilmarnock
Celtic
15/05 - 19:30
PL
D34
Brighton & Hove Albion
Chelsea
15/05 - 19:45
PL
POff
St. Mirren
Hearts
15/05 - 19:45
PL
POut
Aberdeen
Livingston
15/05 - 19:45
PL
POut
Hibernian
Motherwell
15/05 - 19:45
PL
POut
St. Johnstone
Ross County
15/05 - 19:45
PL
D34
Manchester United
Newcastle
15/05 - 20:00
D1
D32
Stade de Reims
Marseille
15/05 - 20:00
D1
D32
Nice
Paris SG
15/05 - 20:00
IC
F
Atalanta
Juventus
15/05 - 20:00
D1
D36
Celta de Vigo
Athletic Bilbao
15/05 - 21:00
D1
D36
Getafe
Atlético de Madrid
15/05 - 21:00
MLS
Grp.East
Philadelphia Union
New York City FC
16/05 - 00:30
CS
Grp.D
Boca Juniors
Fortaleza
16/05 - 01:00
MLS
Grp.West
Real Salt Lake
Seattle Sounders
16/05 - 02:30
PL
POff
Kilmarnock
Celtic
15/05 - 19:30
PL
D34
Manchester United
Newcastle
15/05 - 20:00
IC
F
Atalanta
Juventus
15/05 - 20:00
PL
D34
Brighton & Hove Albion
Chelsea
15/05 - 19:45
PL
D34
Manchester United
Newcastle
15/05 - 20:00
85'
CL
Grp.H
River Plate
2
Libertad
0
15/05 - 01:30
FT
CL
Grp.B
Talleres
1
Cobresal
0
14/05 - 23:00
FT
CL
Grp.D
LDU Quito
0
Junior Barranquilla
1
14/05 - 23:00
85'
CL
Grp.H
River Plate
2
Libertad
0
15/05 - 01:30
13'
CL
Grp.E
Millonarios
0
Palestino
0
15/05 - 03:00
CL
Grp.H
Deportivo Táchira
Nacional
15/05 - 23:00
CL
Grp.C
The Strongest
Huachipato
15/05 - 23:00
CL
Grp.A
Alianza Lima
Colo-Colo
16/05 - 01:00
CL
Grp.E
Flamengo
Bolívar
16/05 - 01:30
CL
Grp.F
Palmeiras
Independiente del Valle
16/05 - 01:30
CS
Grp.D
Boca Juniors
Fortaleza
16/05 - 01:00
FT
CS
Grp.A
Defensa y Justicia
1
Independiente Medellín
1
15/05 - 01:00
CS
Grp.E
Sportivo Ameliano
-
Rayo Zuliano FC
-
15/05 - 01:00
87'
CS
Grp.F
Corinthians
3
Argentinos Juniors
0
15/05 - 01:30
CS
Grp.D
Nacional Potosí
-
Sportivo Trinidense
-
15/05 - 03:00
CS
Grp.C
Belgrano
Real Tomayapo
15/05 - 23:00
CS
Grp.G
Lanús
Metropolitanos FC
15/05 - 23:00
CS
Grp.E
Athletico Paranaense
Danubio
15/05 - 23:00
CS
Grp.D
Boca Juniors
Fortaleza
16/05 - 01:00
CS
Grp.G
Cuiabá
Deportivo Garcilaso
16/05 - 01:00
CS
Grp.A
Univ. César Vallejo
Always Ready
16/05 - 03:00
D1
D32
Stade de Reims
Marseille
15/05 - 20:00
D1
D32
Nice
Paris SG
15/05 - 20:00
IC
F
Atalanta
Juventus
15/05 - 20:00
PLIC
F
Crystal Palace
U21
PSV
B
15/05 - 19:00
Botev Plovdiv
Bulgaria
m
Plovdiv
m
established in 1912
A
menu
Transfers 2023/24
Main Page
Stats
Matches
News
Transfers
Players
Managers
Calendar
Videos
Photos
Titles
Titles (in-depth)
History by season
Competitions History
History vs Teams
International history
History v Association
With or without
Head-to-head
History (Timeline)
Collaboration
(All seasons)
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
2007/2008
2006/2007
2005/2006
2004/2005
2003/2004
2002/2003
2001/2002
2000/2001
1999/2000
1998/1999
1997/1998
1996/1997
1995/1996
1994/1995
1993/1994
1992/1993
1991/1992
1990/1991
1989/1990
1988/1989
1987/1988
1986/1987
1985/1986
1984/1985
1983/1984
1982/1983
1981/1982
1980/1981
1979/1980
1978/1979
1977/1978
1976/1977
1975/1976
1974/1975
1973/1974
1972/1973
1971/1972
1970/1971
1969/1970
1968/1969
1967/1968
1966/1967
1965/1966
1964/1965
1963/1964
1962/1963
1961/1962
1960/1961
1959/1960
1958/1959
1957/1958
1956/1957
1955/1956
1954/1955
1953/1954
1952/1953
1951/1952
1950/1951
1949/1950
1948/1949
1947/1948
1946/1947
1945/1946
1944/1945
1943/1944
1942/1943
1941/1942
1940/1941
1939/1940
1938/1939
1937/1938
1936/1937
1935/1936
1934/1935
1933/1934
1932/1933
1931/1932
1930/1931
1929/1930
1928/1929
1927/1928
1926/1927
1925/1926
1924/1925
1923/1924
1922/1923
1921/1922
1920/1921
1919/1920
1918/1919
1917/1918
1916/1917
1915/1916
1914/1915
1913/1914
1912/1913
1911/1912
IN 1.33 M €
Player
Team
Amount
Krasian Kolev
Septemvri Sofia
300 mil €
Martin Sekulic
NK Rudes
250 mil €
Faustas Steponavicius
FK Tukums 2000
200 mil €
Antonio Vutov
Udinese
150 mil €
Anicet Andrianantenaina
CSKA Sofia
150 mil €
Dylan Mertens
Tsarsko Selo
100 mil €
James Eto’o
US Boulogne
80 mil €
Stanislav Kostov
CSKA Sofia
60 mil €
Dimitar Pirgov
Levski Sofia
35 mil €
Todor Nedelev
Mainz
-
Georgi Georgiev
Sheriff
-
Tsvetomir Panov
Slavia
-
Ivan Stoyanov
Montana
-
Geno Dobrevski
Slavia
-
Geno Dobrevski
Paços Ferreira
-
Stivan Petkov
Montana
-
Shener Remzi
PFC Shumen 2010
-
Stefan Kostadinov
Chernomorets Pomorie
-
João Paulo
Ferroviária
-
Felipe Brisola
Itumbiara
-
Vladimir Aytov
Spartak Pleven
-
Sasho Angelov
Pietà Hotspurs
-
Decho Arizanov
Calais RUFC
-
Sasho Angelov
Loko Gorna
-
Todor Nedelev
1. FSV Mainz 05
-
Igor Oschypko
Zaria Balti
-
Daniel Zlatkov
Cherno More
-
Marin Bakalov
FC Maritsa
-
Álvaro
Olímpia
-
Toni Tasev
OFK Pirin 1922
-
Aristote N’Dongala
Loko Gorna
-
Gustavo Sauer
Joinville
-
Daudet N'Dongala
Sanliurfaspor
-
Assen Chandarov
Septemvri Sofia
-
Diogo Campos
EC Água Santa
-
Filip Filipov
Ethnikos Achnas
-
Yordan Minev
Ludogorets Razgrad
-
Fernando Viana
Joinville
-
Antonio Vutov
Udinese
-
Omar Kossoko
FC Mantois 78
-
Angel Rahov
Eurocollege
-
Rumen Hristov
FC Maritsa
-
Lazar Marin
CSKA Sofia
-
Petar Penchev
Levski Sofia
-
Ivan Pritargov
Chernomoretz
-
Ivan Čvorović
Levski Sofia
-
Viktor Genev
Levski Sofia
-
João Paulo
Ludogorets Razgrad
-
Kosta Bosakov
Loko Plovdiv
-
Stanislav Dryanov
Chernomorets
-
Rosen Kolev
Montana
-
Milen Gamakov
Chernomorets
-
Mihail Ivanov
Levski Sofia
-
Vladimir Aytov
Rakovski
-
Lazar Marin
Rakovski
-
Valeri Domovchiyski
Levski Sofia
-
Lachezar Baltanov
Levski Sofia
-
Hristiyan Kazakov
Rakovski
-
Tsvetelin Chunchukov
Rakovski
-
Merlin Boyomo
Borgomanero
-
Mladenov
SC Braga
-
Alexandru Curtean
Dinamo Bucuresti
-
Srdjan Luchin
Dinamo Bucuresti
-
Alexandru Benga
FC Petrolul Ploiesti
-
Dimitar Vezalov
Levski Sofia
-
Hamza Younès
FC Petrolul Ploiesti
-
Férébory Doré
FC Petrolul Ploiesti
-
Ilia Nikolov
Rakovski
-
Plamen Nikolov
Litex Lovech
-
Alexander Kolev
Geel
-
Dimitar Aleksiev
Haskovo
-
Georgi Stefanov
FC Maritsa
-
Orlin Starokin
Dinamo Bucuresti
-
Rahavi Kifoueti
VLF Luçon
-
Joël Tshibamba
Ulisses FC
-
Gregory Nelson
Metalurh Donetsk
-
Daniel Kajzer
ROW Rybnik
-
Milen Kikarin
CSKA Sofia
-
Nico Valera
APS Zakynthos
-
Valentin Galev
Lokomotiv Sofia
-
Victor Golas
SC Braga
-
Sténio Santos
Cherno More
-
Daniel Zlatkov
Boluspor
-
Momchil Tsvetanov
Litex Lovech
-
Romain Inez
Metz
-
Goran Galešić
Koper
-
Todor Timonov
FK Anzhi
-
Avtandil Sikharulidze
Din. Batumi
-
Aleksandar Kostov
Levski Sofia
-
Stefan Lulchev
Marek
-
Marquinhos
Atlético Mineiro
-
Emil Kamberov
Lokomotiv Gorna
-
Emil Kamberov
FK Oborishte
-
Ismet Ramadan
Levski Karlovo
-
Roberto Punčec
Sporting KC
-
Zapro Dinev
Belasitsa Petrich
-
Saïd Hamulic
FK Dainava
-
Momo Fanyé
Fremad Amager
-
Jasper Van Heertum
De Graafschap
-
Geno Dobrevski
Spartak Plovdiv
-
Veselin Gerov
Etar Tarnovo
-
Petar Shopov
Spartak Plovdiv
-
Hidajet Hankič
FC Botosani
-
Nikolay Minkov
Montana
-
Antoine Baroan
Chamois Niortais
-
Petar Vutsov
OFK Pirin
-
Lachezar Baltanov
Tsarsko Selo
-
Nedko Milenov
Velbazhd FC
-
Mohamed Brahimi
OFK Pirin
-
Plamen Lukov
Spartak Plovdiv
-
Mohamed Brahimi
Fakel Voronezh
-
Miroslav Georgiev
Chernomorets Burgas
-
Ivelin Popov
Levski Sofia
-
Antoine Conte
Hapoel Tel Aviv
-
Siriky Diabaté
Amiens SC
-
Nikola Kovachev
FC Pirin
-
Matvei Igonen
Hebar
-
Georgi Nikolov
Hebar
-
Kristian Nikolov
Hebar
-
Konstantin Pavlov
Chernomorets Burgas
-
Konstantinos Balogiannis
OFI
-
Plamen Dimov
Botev Plovdiv
-
Elvis Manu
Botev Plovdiv
-
Elvis Manu
Wisla Kraków
-
Antonio Perera
Alavés
-
Matijus Remeikis
FK Panevezys
-
Georgi Chakarov
Spartak Plovdiv
-
Daniel Kajzer
Arka Gdynia
-
Joonas Tamm
Steaua Bucareste
-
Yanis Karabelyov
Kisvárda
-
Réda Rabei
Fakel Voronezh
-
Biser Bonev
Krumovgrad
-
Ivaylo Dimitrov
Lokomotiv Sofia
-
Taylon
Hibernians
-
Georgi Argilashki
Beroe
-
Philippe van Arnhem
AS Trencin
-
Yanko Georgiev
Septemvri Sofia
-
Rodney Klooster
FC Eindhoven
-
Fernando Viana
Suwon City
-
Fáider Burbano
Santa Fe
-
Ivan Bandalovski
Beroe
-
Marko Pervan
Skenderbeu
-
Aleksandar Tonev
Crotone
-
Férébory Doré
Angers
-
Kostadin Nichev
OFK Pirin 1922
-
Vasil Shopov
FC Dunav
-
Johnatan
FC Stal
-
John Inglis
Aberdeen
-
Atanas Zehirov
Cherno More
-
Anton Karachanakov
Panachaiki
-
Lazar Marin
Torpedo Kutaisi
-
Ebert
FC Stal
-
Nikolai Kirov
FC Maritsa
-
Anderson
FF Sports
-
Pa Konate
Rosenborg
-
Marquinhos
Atlético Mineiro
-
Emmanuel Toku
Fremad Amager
-
Emmanuel Toku
Fremad Amager
-
Mario Mladenovski
Fremad Amager
-
Iliya Nikolov
Spartak Plovdiv
-
Iliya Nikolov
Rakovski
-
Anwar Elyounoussi
Sarpsborg 08
-
Réda Rabeï
Fremad Amager
-
Kevin Jansson
Fremad Amager
-
Atanas Chernev
Getafe
-
Jack Lahne
Amiens SC
-
Slavcho Shokolarov
CSKA 1948
-
Marquinhos Pedroso
DC United
-
Mite Cikarski
Akademija Pandev
-
Viktor Genev
Beroe
-
Atanas Iliev
Montana
-
Michel Espinosa
SC Lyon
-
Salif Cissé
Tsarsko Selo
-
Samuel Souprayen
Auxerre
-
Hristo Iliev
Levski Sofia
-
Plamen Krumov
CSKA Sofia
-
Kostadin Vidolov
Levski Sofia
-
Nedko Milenov
Velbazhd
-
Ivan Karamanov
Loko Plovdiv
-
Alessio Locatelli
Spezia
-
Ivan Gemedzhiev
Rilski Sportist
-
Kiril Andonov
Belediye Vanspor
-
Kostadin Kostadinov
Sp. Braga
-
Georgi Kurtev
Rodopa
-
Kostadin Vidolov
Bursaspor
-
Kostadin Vidolov
Loko Plovdiv
-
Vasil Garkov
Rilski Sportist
-
Krasimir Dimitrov
FC Maritsa
-
Krasimir Dimitrov
Levski Sofia
-
Georgi Petrov
OFK Pirin
-
Lilcho Arsov
Spartak Plovdiv
-
Georgi Kakalov
Litex Lovech
-
Karamatev
CSKA Sofia
-
Ilian Garov
Loko Plovdiv
-
Yordan Minev
Rodopa
-
Apostol Popov
Haskovo
-
Emil Stoev
Spartak Plovdiv
-
Atanas Kurdov
Bayer Leverkusen
-
Emil Argirov
Loko Plovdiv
-
Alfred Mapoka
TP-47
-
Daniel Ola
Cesena
-
Emanuele Morini
Sambenedettese
-
Yordan Minev
CSKA Sofia
-
Aleksandr Aleksandrov
Levski Sofia
-
Daniel Bozhkov
Widzew Łódź
-
Nikolay Domakinov
Montana
-
Alan Carlet
Torres Calcio
-
Gilberto Zanoletti
Pergolettese
-
Petar Kurdov
Levski Sofia
-
Stefan Uchikov
FC Maritsa
-
Nikolay Manchev
CSKA Sofia
-
Georgi Slavkov
CSKA Sofia
-
Georgi Slavkov
Chaves
-
Fabio Tinazzi
Sambenedettese
-
Joel Ngradira
Liberty Salonta
-
Ambartsumyan
Enosis
-
Georgi Korudzhiev
FC Sopron
-
Borislav Dimitrov
Levski Sofia
-
Georgi Hristov
FC Maritsa
-
Daniel Ola
Cesena
-
Ciro Sirignano
Sambenedettese
-
Massimiliano Brizzi
Novara
-
Sebastián Flores
Cherno More
-
Ivan Karamanov
Loko Plovdiv
-
Alberto Rebecca
Venezia
-
Luca Brignoli
Ravenna
-
Emile Mbamba
Arema Malang
-
Anton Vergilov
Marek
-
Ventsislav Velinov
CSKA Sofia
-
Semerdzhiev
Rodopa
-
Nikolay Harizanov
Beroe
-
Nikolay Manchev
FC Maritsa
-
Karadzhinov
Dalian Shide
-
Georgi Andonov
Cherno More
-
Dobrin Orlovski
Belasitsa
-
Dimitar Petkov
Minyor Pernik
-
Omonigho Temile
Chernomorets
-
Zdravko Stankov
Rodopa
-
Gustave Bahoken
Bradford City
-
Luis Lopez
Alacranes de Durango
-
Landry Matondo
Valenciennes
-
Georgi Donkov
Levski Sofia
-
Nasko Sirakov
Levski Sofia
-
Ambartsumyan
FC Maritsa
-
Bojidar Iskrenov
Lausanne-Sport
-
Kostadin Kostadinov
Doxa Dramas
-
Georgi Georgiev
FC Maritsa
-
Georgi Markov
Gotse Delchev
-
Marcho Dafchev
Pandramaikos
-
Dimitar Popov
Levski Sofia
-
Martin Kamburov
Loko Plovdiv
-
Ivan
P. Ferreira
-
Aimé Koudou
Portadown
-
Alexandre Cerdeira
CFZ-RJ
-
Pesca
Oliveirense
-
Oscar Garrasino
P.A.S. Preveza
-
Borislav Mihaylov
Levski Sofia
-
Asparouhov
Levski Sofia
-
Veselin Minev
Belasitsa
-
Ivan
Slavia
-
Georgi Vladimirov
Litex Lovech
-
Kostadin Dyakov
Chernomorets
-
Atanas Pashev
Hebar
-
Luís Pedro
Heracles Almelo
-
Galin Ivanov
Slavia
-
Marlon Pereira
Willem II
-
Veselin Minev
Antalyaspor
-
Georgi Tsvetanov
Spartak Pleven
-
Boris Khvoinev
CSKA Sofia
-
Stefan Draganov
CSKA Sofia
-
Adam Stachowiak
GKS Belchatów
-
Nikolay Pavlov
Lyubimetz
-
Boris Galchev
Dinamo Bucuresti
-
Georgi Stefanov
FC Maritsa
-
Ivan Ploshtakov
Chieti
-
Stefan Kikov
Vidima-Rakovski
-
Avtandil Gvianidze
FC Nyva Ternopil
-
Avtandil Gvianidze
FC Nyva Ternopil
-
Vasil Kolev
Loko Plovdiv
-
Habib Bamogo
Doncaster
-
Civard Sprockel
CSKA Sofia
-
Kostadin Kostadinov
Bulgária
-
Tobia Momin
Spartak Plovdiv
-
Hristo Dishkov
Spartak Plovdiv
-
Romário Kortzorg
FC Dordrecht
-
Todor Zaitsev
Levski Sofia
-
Elvedin Dzinic
Charleroi
-
Domovchiyski
MSV Duisburg
-
Bozhidar Vasev
OFK Pirin
-
Georgi Sarmov
Kasimpasa
-
Kostadin Gadzhalov
Loko Plovdiv
-
Vasil Vasilev
Hebar
-
Krasimir Manolov
Akademik Sofia
-
Zvetozar Dermendjiev
Slavia
-
Doncho Donev
CSKA Sofia
-
Vidin Apostolov
Lokomotiv Sofia
-
Petar Zehtinski
Omonia
-
Stefan Petkov
Spartak Varna
-
Serhiy Kochvar
Kryvbas
-
Yasen Petrov
Levski Sofia
-
Bojidar Iskrenov
CSKA Sofia
-
Vasil Vasilev
Loko Plovdiv
-
Rumen Dimitrov
Loko Plovdiv
-
Filip Filipov
Slavia
-
Borislav Dimitrov
Marek
-
Asen Karaslavov
SpVgg Greuther Fürth
-
Hristo Ivanov
Montana
-
Marian Ognyanov
Levski Sofia
-
Krum Stoyanov
Loko Plovdiv
-
Ventsislav Bonev
Chernomorets
-
Mauro Alegre
Alvear FBC
-
Mauro Alegre
FC Lugano
-
Dimitar Vichev
Beroe
-
Ernestas Setkus
Olympiakos Nicosia
-
Francesco Tondo
UR Namur
-
Stoyanov
Lokomotiv Sofia
-
Slavcho Toshev
Vihren
-
Eric Kabu
Hearts of Oak
-
Ilario Lana
Sambenedettese
-
Hristo Stalev
Svilengrad 1921
-
Boris Blagoev
Brestnik 1948
-
Marco D’Argenio
Torgiano
-
Marco Di Paolo
Fondi
-
Daniel Genov
Lokomotiv Sofia
-
Slavcho Horozov
Omonia Aradippou
-
Dimitar Mladenov
CSKA Sofia
-
Bakalov
CSKA Sofia
-
Rúben Palazuelos
Alavés
-
Ivan Tsvetkov
Levski Sofia
-
Arthur
Santo André
-
Boban Grnčarov
Lierse
-
Tomas Jirsak
Wisla Kraków
-
Vander
Ipatinga
-
Roumen Ivanov
Etar Tarnovo
-
Roumen Ivanov
Waldhof Mannheim
-
Anton Ognyanov
Beroe
-
Martin Stefanov
FC Sportist
-
Deyan Hristov
Kairat
-
Bakalov
Chaves
-
Zaprian Rakov
Spartak Plovdiv
-
Radoslav Bachev
Montana
-
Vladimir Bayrev
Vihren
-
Nikolay Dimitrov
OFK Sliven
-
Martin Dimov
Kaliakra Kavarna
-
Dimo Atanasov
Ludogorets Razgrad
-
Valentin Veselinov
OFK Sliven
-
Stefan Stanchev
Levski Sofia
-
OUT 6.68 M €
Player
Team
Amount
Todor Nedelev
1. FSV Mainz 05
2.80 M €
Abdoulaye Traoré
Zulte Waregem
900 mil €
Anicet Andrianantenaina
Ludogorets Razgrad
600 mil €
Atanas Iliev
Ascoli
400 mil €
Kristian Dimitrov
Hajduk Split
400 mil €
Alexandru Benga
FK Qäbälä
300 mil €
Fernando Viana
Al Dhafra
250 mil €
João Paulo
Ludogorets Razgrad
200 mil €
Stivan Petkov
Feirense
200 mil €
Tsvetelin Chunchukov
Ludogorets Razgrad
175 mil €
Todor Nedelev
Ludogorets Razgrad
150 mil €
Stanislav Shopov
Heerenveen
150 mil €
Tsvetomir Panov
Ludogorets Razgrad
100 mil €
Serkan Yusein
Ludogorets Razgrad
50 mil €
Daniel Kutev
Vitosha
-
Yaya Meledje
Septemvri Sofia
-
Filip Dimitrov
Spartak Varna
-
Aristote NDongala
Cherno More
-
Martin Dimitrov
Nesebar
-
Ivan Zanev
Loko Plovdiv
-
Ivaylo Dimitrov
Loko Plovdiv
-
Gustavo Sauer
Boavista
-
Sténio Santos
Politehnica Iasi
-
Omar Kossoko
Al-Fujairah Club
-
Ivan Stoyanov
Etar Tarnovo
-
Georgi Georgiev
FC Dacia
-
Viktor Genev
Ashdod
-
Daniel Zlatkov
Shakhtyor
-
Pavel Petkov
Tsarsko Selo
-
Nasko Milev
Slavia
-
Krum Stoyanov
Dinamo Minsk
-
Ivan Tsvetkov
OFK Pirin 1922
-
Álvaro Ongilio
Catanzaro
-
Felipe Brisola
Riga FC
-
Dimitar Aleksiev
FK Oborishte
-
Vasil Shopov
CSKA 1948
-
Radoslav Apostolov
Nesebar
-
Stamen Boyadzhiev
Eurocollege
-
Marko Pervan
NK Siroki Brijeg
-
Martin Dimitrov
Tsarsko Selo
-
Yordan Minev
Tsarsko Selo
-
Diogo Campos
Kalteng Putra
-
Radoslav Apostolov
Nesebar
-
Petar Chalakov
Loko Gorna
-
Petar Chalakov
FC Maritsa
-
Atanas Pashaliev
PFC Bansko
-
Daudet N´Dongala
Politehnica Iasi
-
Lazar Marin
Torpedo Kutaisi
-
Zapro Dinev
Vitosha
-
Milko Georgiev
OFK Pirin
-
Dimitar Kalchev
Loko Gorna
-
Toni Tasev
Montana
-
Atanas Tasholov
FC Maritsa
-
Atanas Tasholov
Nesebar
-
Atanas Pashaliev
PFC Bansko
-
Radoslav Apostolov
Levski Karlovo
-
Filip Dimitrov
Septemvri Simitli
-
Todor Timonov
Bdin Vidin
-
Rosen Kolev
Volga Nizhny N.
-
Férébory Doré
Angers
-
Georgi Stefanov
Rakovski
-
Momchil Tsvetanov
CSKA Sofia
-
Alexander Kolev
Geel-Meerhout
-
Stefan Kikov
Cherno More
-
Stefan Kostadinov
Rilski Sportist
-
Decho Arizanov
Calais RUFC
-
Borislav Dimitrov
Levski Sofia
-
Shener Remzi
Chernomoretz
-
Goran Galešić
Koper
-
Tomáš Jirsák
Irtysh
-
Alexandre Cerdeira
CFZ-RJ
-
Stoicho Peshev
Levski Sofia
-
Georgi Haralambiev
Slavia
-
Stoicho Peshev
CSKA Sofia
-
Todor Simeonov
Valletta FC
-
Civard Sprockel
Othellos Athienou
-
Plamen Dimov
Cherno More
-
Aleksandar Kostov
Levski Sofia
-
Veselin Gerov
Lokomotiv Sofia
-
Todor Timonov
Nesebar
-
Petar Penchev
Hebar
-
Romain Inez
FC Petrolul Ploiesti
-
Daniel Genov
FC Pirin
-
Nico Valera
Larissa
-
Filip Filipov
Ethnikos Achnas
-
Marian Ognyanov
Neftochimik
-
Assen Chandarov
Septemvri Sofia
-
Rahavi Kifoueti
Loko Gorna
-
Rumen Hristov
CSKA Sofia
-
Valentin Galev
Septemvri Sofia
-
Georgi Kupenov
Septemvri Sofia
-
Daniel Zlatkov
Cherno More
-
Victor Golas
Linense
-
Mihail Ivanov
Vitosha
-
Orlin Starokin
OFK Pirin 1922
-
Sasho Angelov
Flamurtari Vlore
-
Plamen Nikolov
Cherno More
-
Ventsislav Bonev
Vitosha
-
Bozhidar Vasev
Slavia
-
Stanislav Dryanov
Beroe
-
Lazar Marin
CSKA Sofia
-
Joël Tshibamba
FC Koper
-
Yordan Hristov
Ermis Aradippou
-
Geno Dobrevski
Spartak Plovdiv
-
Geno Dobrevski
Paços Ferreira
-
Gregory Nelson
Al-Muharraq
-
Salif Cissé
Hegelmann Litauen
-
Rosen Andonov
Nesebar
-
Dimitar Balinov
FK Sozopol
-
Atanas Tasholov
Neftochimik
-
Nikolay Parnarov
Svilengrad 1921
-
Anwar Elyounoussi
Kvik Halden
-
Vladimir Aytov
Dobrudja Dobrich
-
Todor Petkov
OFK Pomorie
-
Emil Kolev
Yantra 1919
-
Zapro Dinev
Belasitsa Petrich
-
Kevin Jansson
Gangwon
-
Valentin Tomov
Treviso
-
Rangel Ignatov
FC Pirin
-
Ismet Ramadan
TSV Rothwesten
-
Stelian Angelov
Chernomorets Burgas
-
Stelian Angelov
Rodopa
-
Angel Bastunov
Kariana Erden
-
Ivan Kirev
PFC Bansko
-
Kostadin Stoyanov
FK Sozopol
-
Milen Kikarin
CSKA 1948
-
Zdravko Dermenov
Rodopa
-
Emil Kamberov
Lokomotiv Gorna
-
Emil Kamberov
FK Oborishte
-
Ismet Ramadan
Chavdar
-
Mario Mladenovski
Shkupi 1927
-
Mite Cikarski
Akademija Pandev
-
Pa Konate
Nea Salamis
-
Yasin Mishaui
Belasitsa Petrich
-
Elvis Manu
Universitatea Cluj
-
Dimitar Balinov
Spartak Plovdiv
-
Stanislav Petkov
Akademik Svishtov
-
Tochukwu Nadi
Zulte Waregem
-
Nikola Kovachev
CSKA Sofia
-
Krasian Kolev
Hebar
-
Roberto Puncec
HNK Sibenik
-
Antoine Baroan
Winterthur
-
Miroslav Georgiev
Chernomorets Burgas
-
Nikola Iliev
Internazionale
-
Viktor Genev
Slavia
-
Georgi Chakarov
Spartak Plovdiv
-
Emmanuel Toku
OH Leuven
-
Elvis Manu
FC Groningen
-
Hristiyan Slavkov
Etar Tarnovo
-
Réda Rabeï
Fakel Voronezh
-
Mohamed Brahimi
Fakel Voronezh
-
Momo Fanyé
Volga Ulyanovsk
-
Samuel Souprayen
Melbourne City
-
Konstantin Pavlov
Chernomorets Burgas
-
Plamen Tsonchev
Chernomorets Burgas
-
Amadou Doumbouya
Aqtobe
-
Marin Bakalov
Spartak Plovdiv
-
Vlado Stoyanov
Spartak Plovdiv
-
Dimitar Pirgov
CSKA 1948
-
Radoslav Apostolov
Beroe
-
Kostadin Nichev
Botev Vratsa
-
Anderson
Makedonija GP
-
Lazar Marin
CSKA 1948
-
Atanas Stoimenov
Yantra 1919
-
Radoslav Terziev
Slavia
-
Hristiyan Kazakov
Dobrudja
-
Antonio Vutov
Mezokovesdi SE
-
Ivan Bandalovski
Tsarsko Selo
-
Milko Georgiev
Chernomorets Balchik
-
Boris Tyutyukov
Vitosha
-
Boris Tyutyukov
OFK Pomorie
-
Martin Dimitrov
Tsarsko Selo
-
Ivan Cvorovic
Tsarsko Selo
-
Daniel Kajzer
Slask Wroclaw
-
Anton Karachanakov
Tsarsko Selo
-
Taylon
Al Urooba
-
Fernando Viana
Kisvárda
-
Rodney Klooster
Inter Turku
-
Atanas Zehirov
Botev Vratsa
-
Ebert
Urartu
-
Nikolai Kirov
Dobrudja
-
Lachezar Baltanov
Tsarsko Selo
-
Philippe van Arnhem
IJsselmeervogels
-
Michel Espinosa
Dinamo Bucuresti
-
Plamen Krumov
Spartak Varna
-
Nedko Milenov
Velbazhd FC
-
Plamen Petrov
Velbazhd FC
-
Anastas Petrov
Spartak Varna
-
Slavcho Shokolarov
Asteras Vlachioti
-
Engibar Engibarov
CSKA Sofia
-
Petar Shopov
Spartak Plovdiv
-
Plamen Lukov
Spartak Plovdiv
-
Petar Shopov
Spartak Plovdiv
-
Mario Mladenovski
Makedonija GP
-
Kristian Dobrev
Slavia
-
Johnatan
Beroe
-
Blagovest Danchev
Neftochimik
-
Dimitar Balinov
Neftochimik
-
Fáider Burbano
Once Caldas
-
Dimitar Proychev
Fremad Amager
-
Ivan Vasilev
Fremad Amager
-
Iliya Nikolov
Nesebar
-
Iliya Nikolov
Cherno More
-
Marquinhos Pedroso
Viitorul Constanta
-
Anwar Elyounoussi
Fremad Amager
-
Yanko Georgiev
Tsarsko Selo
-
Geno Dobrevski
Spartak Plovdiv
-
Vander
AEK Larnaca
-
Georgi Donkov
CSKA Sofia
-
Krasimir Dimitrov
Naftex
-
Krasimir Dimitrov
Marek
-
Georgi Petrov
Levski Sofia
-
Lilcho Arsov
Loko Plovdiv
-
Velichko Velichkov
OFK Sliven
-
Georgi Kakalov
Dinamo Minsk
-
Georgi Avramov
Spartak Plovdiv
-
Saidhodzha
Randers
-
Atanas Vargov
Nesebar
-
Kostadin Vidolov
CSKA Sofia
-
Georgi Vladimirov
Slavia
-
Georgi Andonov
Cherno More
-
Domakinov
Cherno More
-
Nasko Sirakov
Slavia
-
Ambartsumyan
Marek
-
Bojidar Iskrenov
CSKA Sofia
-
Kostadin Kostadinov
Doxa Dramas
-
Georgi Georgiev
CSKA Sofia
-
Asen Karaslavov
Slavia
-
Georgi Markov
Lokomotiv Sofia
-
Marcho Dafchev
Lokomotiv Sofia
-
Hristo Koilov
CSKA Sofia
-
Karadzhinov
Lokomotiv Sofia
-
Kostadin Vidolov
Spartak Plovdiv
-
Stefan Krachunov
FC Maritsa
-
Grisha Ivanov
Brestnik 1948
-
Georgi Kupenov
Dobrudja
-
Yordan Minev
Ludogorets Razgrad
-
Georgi Korudzhiev
Spartak Plovdiv
-
Petar Kurdov
Levski Sofia
-
Tsvetelin Tonev
Levski Sofia
-
Borislav Dimitrov
Marek
-
Borislav Dimitrov
Slavia
-
Dimitar Vitanov
Spartak Plovdiv
-
NSendo Kololo
Louhans-Cuiseaux
-
Engibar Engibarov
FC Dunav
-
Joel Ngradira
Catanzaro
-
Georgi Slavkov
CSKA Sofia
-
Georgi Slavkov
CSKA Sofia
-
Ivan Gemedzhiev
Spartak Plovdiv
-
Kostadin Kostadinov
Sp. Braga
-
Adam Stachowiak
Gaziantep BB
-
Georgi Kurtev
Haskovo
-
Emil Stoev
FC Maritsa
-
Dobri Dobrev
Nesebar
-
Stefan Kikov
FC Maritsa
-
Landry Matondo
Boluspor
-
Ventsislav Velinov
Nesebar
-
Aimé Koudou
Jeanne d´Arc
-
Mauro Alegre
Alvear FBC
-
Atanas Chipilov
Chernomorets
-
Dimitar Petkov
Lokomotiv Mezdra
-
Daniel Bozhkov
Widzew Łódź
-
Semerdzhiev
FC Sportist
-
Nikolay Harizanov
FC Sportist
-
Zdravko Stankov
Lokomotiv Mezdra
-
Todor Timonov
CSKA Sofia
-
Stoyan Angelov
Brestnik 1948
-
Dobrin Orlovski
Spartak Plovdiv
-
Kostadin Vidolov
CSKA Sofia
-
Gabriele Morini
Foggia
-
Pavel Stanev
Vihren
-
Ilian Garov
Lokomotiv Sofia
-
Nikolay Manchev
CSKA Sofia
-
Nedko Milenov
Rodopa
-
Georgi Hristov
Levski Sofia
-
Saidhodzha
CSKA Sofia
-
Emil Urumov
Marek
-
Massimiliano Brizzi
Cynthia
-
Yordan Minev
CSKA Sofia
-
Alessio Locatelli
Sorrento
-
Nikolay Dimitrov
Sliven
-
Karamatev
Sliven
-
Apostol Popov
CSKA Sofia
-
Vasil Kochev
Chernomorets Balchik
-
Ilian Yordanov
Lyubimetz
-
Chudomir Grigorov
Spartak Plovdiv
-
Emile Mbamba
Potros Neza
-
Dimityr Telkijski
Levski Sofia
-
Mihaylov
Reading
-
Ivan Vutsov
Levski Sofia
-
Asparouhov
Levski Sofia
-
Veselin Minev
Levski Sofia
-
Ivan
P. Ferreira
-
Ivan
P. Ferreira
-
Martin Kamburov
Loko Plovdiv
-
Martin Kamburov
Spartak Pleven
-
Sebastián Flores
Aris Limassol
-
Marco D´Argenio
Pro Vasto
-
Ciro Sirignano
Pescina VG
-
Boris Blagoev
Hebar
-
Marco Di Paolo
Ostia Mare
-
Alan Carlet
Sporting Terni
-
Alberto Rebecca
Carpenedolo
-
Fabio Tinazzi
Sporting Terni
-
Daniel Ola
Persebaya Surabaya
-
Anton Vergilov
Kom-Minyor
-
Omonigho Temile
Warri Wolves
-
Alfred Mapoka
Alahly Tripoli
-
Luis Lopez
CD Marathón
-
Dimitar Popov
CSKA Sofia
-
Stefan Kikov
Svetkavitsa 1922
-
Kostadin Gadzhalov
Loko Plovdiv
-
Kostadin Gadzhalov
Bdin Vidin
-
Marlon Pereira
SC Cambuur
-
Vasil Vasilev
Hebar
-
Nikolay Manchev
Haskovo
-
Nikolay Pavlov
Chernomorets Burgas Sofia
-
Hristo Iliev
Levski Sofia
-
Filip Dimitrov
Rakovski
-
Yordan Etov
Brestnik 1948
-
Gilberto Zanoletti
Nuova Verolese
-
Galin Ivanov
Slavia
-
Blagoi Blangev
Haskovo
-
Todor Zaitsev
Floriana
-
Svilen Stoilov
Dynamo Dresden
-
Serhiy Kochvar
MFK Mykolaiv
-
Georgi Borisov
Lokomotiv Sofia
-
Zvetozar Dermendjiev
Slavia
-
Rumen Dimitrov
Loko Plovdiv
-
Bojidar Iskrenov
CSKA Sofia
-
Sasho Angelov
Lokomotiv Sofia
-
Yasen Petrov
Levski Sofia
-
Yasen Petrov
Lokomotiv Sofia
-
Todor Zaitsev
Loko Plovdiv
-
Ivan Todorov
Levski Sofia
-
Ventsislav Gyuzelev
Rakovski
-
Tsvetelin Chunchukov
Rakovski
-
Ilia Nikolov
Cherno More
-
Arthur
Lokeren
-
Veselin Minev
Levski Sofia
-
Georgi Sărmov
Levski Sofia
-
Luís Pedro
Levski Sofia
-
Romário Kortzorg
Erzgebirge Aue
-
Srdjan Luchin
Steaua Bucuresti
-
Habib Bamogo
Persiram
-
Hamza Younès
Ludogorets Razgrad
-
Férébory Doré
CFR Cluj
-
Dimitar Vezalov
Slavia
-
Angel Rahov
Montana
-
Pesca
Catanzaro
-
Serkan Yusein
Rakovski
-
Bozhidar Vasev
Rakovski
-
Angel Rahov
Rakovski
-
Vladimir Aytov
Rakovski
-
Domovchiyski
Cherno More
-
Boris Galchev
CSKA Sofia
-
Stanislav Kostov
Beroe
-
Kostadin Dyakov
Beroe
-
Elvedin Dzinic
Zaglebie Lubin
-
Boban Grnčarov
SC Tavriya
-
Alexandru Curtean
Gaz Metan
-
Mauro Alegre
FC Lugano
-
Vasil Vasilev
Hebar
-
Georgi Stefanov
Loko Plovdiv
-
Todor Timonov
Loko Plovdiv
-
Radoslav Bachev
Septemvri Simitli
-
Dimo Atanasov
Loko Plovdiv
-
Krum Yanev
CSKA Sofia
-
Ivan Ploshtakov
Pirin Gotse Delchev
-
Atanas Kurdov
Loko Plovdiv
-
Stefan Kikov
Lyubimetz
-
Avtandil Gvianidze
FC Nyva Ternopil
-
Roumen Ivanov
Rodopa
-
Roumen Ivanov
Levski Sofia
-
Hristo Staev
Rodopa
-
Slavcho Horozov
Omonia Aradippou
-
Dimitar Mladenov
CSKA Sofia
-
Bakalov
CSKA Sofia
-
Zaprian Rakov
Spartak Plovdiv
-
Anton Ognyanov
Lyubimetz
-
Irfan Yuseiniv
Lyubimetz
-
Ivan Karamanov
Karabakh
-
Ivan Karamanov
Spartak Plovdiv
-
Deyan Hristov
Montana
-
Martin Dimov
Montana
-
Avtandil Gvianidze
Din. Batumi
-
Vasil Kolev
Dobrudja
-
Ivaylo Dimitrov
Loko Plovdiv
-
Stefan Draganov
Loko Plovdiv
-
Spas Dzhevizov
CSKA Sofia
-
Petar Zehtinski
Omonia
-
Ivan Pritargov
CSKA Sofia
-
Emil Argirov
Rakovski
-
Daniel Bozhkov
Rakovski
-
Nikolay Domakinov
Rakovski
-
Lazar Marin
Rakovski
-
Hristo Telkiyski
Rakovski
-
Petar Atanasov
Rakovski
-
Boris Khvoinev
Lokomotiv Sofia
-
Boris Khvoinev
CSKA Sofia
-
Rúben Palazuelos
FC Honka
-
Vladimir Bayrev
Canterbury Utd.
-
Dimitar Bayrev
Canterbury Utd.
-
Mauro Alegre
Sarmiento de Resistencia
-
Milen Gamakov
Lechia Gdansk
-
Hristo Ivanov
Levski Sofia
-
Atanas Pashev
Beitar Jerusalem
-
Merlin Boyomo
Borgomanero
-
Valentin Veselinov
Etar Tarnovo
-
Stefan Stanchev
Minyor Pernik
-
Ernestas Setkus
Gomel
-
Lachezar Angelov
Rakovski
-
WHO WE ARE
CONTACT
ADVERTISE WITH US
PRIVACY
FOUND AN ERROR?
FEEDBACK
RSS
© 2003-2024 ZOS, Lda. - All rights reserved.
18+ BeGambleAware